מציאת וטרינר דורשת את אותה סבלנות וירידה לפרטים שתשקיעו בבחירה של נותן שירות אחר כמו אדריכל, רופא שיניים או מתווך. אז הקפידו להשקיע זמן ולא לבחור את הראשון שעולה ברשימת האינדקסים הצהובים.בדקו את אתר האינטרנט של הוטרינר

היום כמעט לכל עסק, בטח וטרינר, יש אתר אינטרנט. כנסו לאתר לראות קצת על הוטרינר, על הצוות שלו, תמונות של הקליניקה ועוד. למרות שיכול להיות וטרינר מעולה עם אתר בינוני, זו דרך מהירה לפסול אפשרויות ולצמצם את הרשימה לכמה וטרינרים בודדים שאותם תבדקו יותר לעומק. בדקו באתר מחירים, התמחויות, תיאור אנשי הצוות השונים והאם יש יותר מוטרינר אחד.

בקשו המלצות

לאורך כל המאמרים והתוכן שלנו עולה נושא ההמלצות. אחד הדברים החשובים היום בבחירה של וטרינר הוא לקרוא המלצות של לקוחות קיימים של הוטרינר (באתר תגובות מאות המלצות על וטרינרים מומלצים). אתם גם יכולים לשאול שכנים או מכרים שיש להם חיית מחמד האם הם ממליצים על הוטרינר שלהם ותוכלו להעשיר את הרשימה שלכם בשמות נוספים. אם יוצא לכם לדבר עם הממליצים בעצמם – שאלו על היחס, על הקליניקה, על המחירים וכל מה שמעניין אתכם.

ברור כיצד הקליניקה עצמה עובדת

לוטרינרים שונים יש צורות עבודה שונות וחשוב שתנסו להבין כיצד הקליניקה עצמה עובדת. התקשרו ודברו עם הוטרינר או מנהל/ת המשרד – לשאול לגבי שעות פעילות, לגבי בעיות חירום בלילה או בסוף שבוע, לגבי ניתוחים, לגבי אפשרויות תשלום ועוד. הפעולה הזו גם תיתן לכם את האפשרות להבין טוב יותר כיצד המרפאה עובדת אבל גם אפשרות לתקשר עם אנשי הצוות האחרים ולראות האם הם שירותיים, האם הם מקצועיים.

פגשו עם הוטרינר או הוטרינרים

ברגע שצמצמתם את הרשימה ל2-3 בלבד, קבעו פגישה עם הוטרינר או אם יש בצוות יותר מוטרינר אחד – קבעו עם כמה מהם. אתם יכולים בתחילה להגיע ללא חיית המחמד, לשאול שאלות על הגישה הטיפולית שלהם, על השירותים שהם נותנים. עשו סיבוב בקליניקה עצמה לראות כיצד היא מתוחזקת ואיך נראים חדרי הטיפול וההמתנה.
 
הפגישו בין חיית המחמד שלכם לוטרינר

כשאתם כבר כמעט נעולים על הוטרינר שאתם רוצים, הגיעו עם חיית המחמד שלכם לפגוש את הוטרינר. אתם יכולים לנצל זאת לטיפול שגרתי כלשהוא לחיה או רק להיכרות. בדקו כיצד חיית המחמד מגיבה לוטרינר וכיצד הוא מתקשר איתה – בסופו של דבר הוא יטפל בה ולא בכם. החייה צריכה להרגיש בנוח כדי לאפשר לוטרינר לבצע בה בדיקות או טיפולים.
 

ריכזנו עבורכם גם מספר שאלות שתוכלו לשאול את הוטרינר ויאפשרו לכם להכיר קצת יותר את הוטרינר עצמו ואת הקליניקה:

 
  • כיצד פגישות נקבעות? מה שעות העבודה?
  • כיצד מטפלים בניהול כאב – בטיפולים מורכבים?
  • האם לוטרינר יש התמחות ספציפית?
  • האם הוטרינר מפנה את הלקוחות לוטרינרים מומחים במידת הצורך?
  • האם הציוד חדשני? האם יש אפשרות לביצוע צילומים במקום?
  • האם הם מציעים ביקורי בית במקרים מסוימים?
  • האם כלובים לחתולים ולכלבים מופרדים?
  • מה אפשרויות הטיפול במקרי חירום?
  • האם נוח להגיע? האם יש חנייה זמינה?