חוסר תיאום בקביעת סדר היום ביום החתונה
חשוב מאוד לנהל את סדר הזמנים ביום החתונה. צילום מחייב שעות יום מסוימות ואם הזמנים לא נשמרים אז יש לחץ גדול לבצע את הצילומים בזמנים קצרים יותר ולפעמים בזמנים לא מתאימים. לפעמים מנסים לצלם בשקיעה שהיא חלון זמנים של 20-30 דקות. בקיצור – אי שמירה על לוחות זמנים היא הבעיה הגדולה ביותר.
 


לתת לקרובי משפחה לעמוד בדרך
יש שם בתעשייה לקרוב משפחה שמגיע עם ציוד "מקצועי" ומתחיל לצלם תמונות משפחתיות – קוראים לו דוד משה. דוד משה אולי חושב שהוא עושה לך טובה כשהוא לוקח עוד תמונות של האירוע ומזויות נוספות, אבל למעשה הוא גורם לנו לפספס תמונות טובות. הכי טוב להכי לדוד משה להשאיר את המצלמה בבית וליהנות מהחתונה...
 
לא להקשיב לזוג על איך הם רוצים להצטלם
צלמים רבים חושבים שהם יודעים איך צריך לצלם את הזוג, אבל צריך לזכור שהמטרה היא תמונות שהזוג ישמור ויאהב לנצח. לכן מאוד מומלץ לבקש לפני האירוע מהזוג – כמה תמונות, כאלו שהוא אוהב יותר וכאלו שהוא אוהב פחות – ככה נוכל ללמוד איך הזוג אוהב להצטלם.
 
לא לקחת צלם סטילס שני
נכון שהשאלה היא תקציב ולפעמים רוצים לחסוך, אבל מאוד מומלץ לקחת צלם סטילס נוסף. הצלם הנוסף נותן זויות ייחודיות של האירוע, נקודות מבט שהם לא תמיד החתן והכלה – והתמונות בדרך כלל מדהימות.
 
להיעזר באורח להיות אחראי על סידור תמונות
הכוונה היא שאחד האורחים, כזה שאפשר לסמוך עליו והחתן והכלה סומכים עליו, יעזור כשצריך לצלם פורטרטים משפחתיים. לאסוף ולקרוא לכל מי שצריך, לוודא שמגיעים ועומדים לצילום. להשלים אנשים שחסרים וצריך לקרוא להם במהירות. זה חוסך הרבה זמן וכאב ראש לצלם ולחתן והכלה.
 
לנסות שהכל יהיה 100% מושלם
גם הצילומים, גם הצלם צריכים לזרום וליהנות במהלך היום. לא לוודא שהכל מושלם כל הזמן, הכל במיקום ובתאורה הנכונים, לזרום עם תמונות של הסיטואציה, עם הצחוק והכיף – זה בא לידי בתמונות הרבה יותר מאשר העמדה או שלמות. וגם הזמן באירוע עצמו עובר הרבה יותר בכיף.
 
לחכות יותר מידי עד שסוגרים עם צלם
בהמון מצבים הזוגות מחכים המון זמן עד שסוגרים צלם. מקום סוגרים כמובן ראשון, אבל צלם אפשר לדחות ולדחות – אל תעשו את זה. אם ראיתם צלם שאהבתם, קיבלתם המלצה או ראיתם תמונות שאהבתם – תסגרו עם הצלם. צלמים טובים ומומלצים מתמלאים במהירות – ואתם רוצים אותם ולא פחות מזה.
 
לעדכן את הצלם מה אתם לא אוהבים לראות בצילום
לכל זוג יש את הדברים שהוא אוהב או לא אוהב בצילום. יש זוגות שלא אוהבים צילומים רציניים או צילומים בתנוחות מוגזמות. יש זוגות שאוהבים שהם מחייכים – ברגע שאתם כצלמים יודעים זאת – התוצרת שלכם תהיה טובה הרבה יותר. ואתם, הזוגות, תקפידו להעביר ולעדכן את הצלם, מידע כזה יכול להפוך את התמונות שלכם לטובות יותר.
 
אל תוותרו על צלם מקצועי
לכולם יש חבר, לכולם יש מכר וכולם רוצים לחסוך כמה שקלים. אבל אל תוותרו על צלם מקצועי. תוודאו שהצלם מנוסה, בעל השכלה, תראו חתונות שעשה ובחרו את המקצוענים באמת. היום כל אחד יכול להיות צלם ולהקים אתר יפה, אבל באחד הימים החשובים שלכם אם לא החשוב – בחרו את המקצוענים ביותר לשמר את הרגעים היפים.
 
לא לחייך – כל הזמן
זה היום היפה שלכם, יש לחצים ויש קשיים – אבל תזכרו לחייך, מבפנים ומבחוץ. כולם צריכים לחייך, להרים את הראש – ככה יוצאות התמונות היפות ביותר.