מקנייה בזמן הנכון לבחירה של צבעים, מצורף מדריך של כל מה שאתם צריכים כדי למצוא רהיטים אמידים ולחסוך כסף וזמן בתהליך.
 
טיפים – עץ

טיפ 1 – תכירו את סוגי העץרהיטי עץ בדרך כלל מחולקים ל3 קטגוריות: עץ מלא, סנדוויץ וסיבית (בנויים משכבות) או עץ דחוס (עשויים מחלקיקים/שאריות עץ דחוסים או שעברו תהליך או בתוספת לפלסטיק וחומרים כימיים).
רהיטים מעץ מלא הם כמובן יקרים יותר, נראים טוב מאוד – הם פחות עמידים לשריטות ומתמודדים פחות טוב עם מים. סנדוויץ לסוגיהם (ויש סוגים רבים) בנויים משכבות עץ, בדרך כלל הפנימיות לא איכותיות והחיצוניות יותר איכותיות (תלוי כמה איכותי הסנדוויץ') – מה שמאפשר להוזיל את מחיר הריהוט. עץ דחוס לסוגיו עשוי מקומבינציות שונות של נסורת, פלסטיק וחומרים נוספים והוא בדרך כלל הזול ביותר. הרבה פעמים רהיטים מעץ דחוס נראים טוב אבל לא עמידים לזמן ממושך.

טיפ 2 – בידקו מגירות וארונות

הקפידו לפתוח את המגירות והדלתות ארונות בכל הרהיטים שאתם קונים. ודאו שהמגירות נשלפות כל הדרך, זזות בחופשיות ונסגרות באופן מלא וישר עם שאר הרהיט. גם דלתות צריכות להיפתח כל הדרך ולעמוד פתוחות בזוית של לפחות º90 וכמובן להיסגר בחופשיות בלי לגעת בחלקים אחרים בארון בזמן הסגירה.

טיפ 3 – המנעו מדבק ומסמרים

חפשו חיבורים בין פלטות עץ שנעשות בשיטות של עץ לעץ ללא שימוש בדבקים או מסמרים. הם נקראים גם ג'וינט פינגרס או סין, גרז – החיבורים הללו יציבים הרבה יותר ויודעים להתמודד עם משקלים גבוהים יותר.
 
טיפים – בדים
 
טיפ 4 – חישבו על סגנון החיים שלכם

סגנון החיים שלכם צריך להיות אחד הגורמים העיקריים בבחירת צבע בד וסוג בד. אם יש לכם כלב גדול ואנרגטי שאוהב לקפוץ על הספות – ספה לבנה מבד עדין כנראה לא תחזיק הרבה זמן מעמד ותראה גרוע. אם יש לכם ילדים קטנים או חיות מחמד – בחרו רהיטים כהים ובדים דוחי כתמים כמו טוויד ועוד.

טיפ 5 – אל תשתגעו עם צבעים

פעם רכשנו ספה כתומה לבית שהיה משולב בכתום, כחול ואפור. היא היתה נראית בזמנו כל כך מתאימה. פחות משנה לאחר מכן, לא יכלנו כבר להסתכל על הצבע החזק הזה והיינו חייבים להחליף אותה. נסו לבחור ברוב הבית צבעים ניטרליים, פסטליים ואחידים – בעיקר ברהיטים הגדולים והיקרים יותר. את הצבעים הנועזים שימרו לכריות ופרטים קטנים.

טיפ 6 – בידקו את הרגליים

רגלי הרהיט צריכים להיות כבדות מברזל בחתיכה אחת או עץ מחוברים בחיבורי עץ לעץ ולא מסמרים או דבקים. ברגלי ברזל או פלסטיק צריך לשים לב שהן עלולות לפגוע בריצוף שלכם, בדרך כלל הן נראות פחות טוב. בספות יקרות יותר חפשו רגל חמישית במרכז הרהיט לשיפור היציבות והעמידות שלה.

טיפ 7 – בידקו את הקפיצים

אם אתם אוהבים ספות קשות ויציבות – בחרו קפיצים סטנדרטיים מברזל. אם אתם אוהבים ספות רכות יותר, כאלו ששואבות אתכם פנימה – בחרו קפיצים רכים יותר. הקפידו להוריד את הכריות וללחוץ על המושב לבדוק את איכות ורמת הקושי של הקפיצים.
 
טיפ 8 – בידקו את הכריות

חפשו כריות חזקות ויציבות עם בד שניתן להסרה לצורך ניקוי או כביסה. כריות חזקות יחזיקו זמן רב יותר ויראו טוב יותר בשימוש רב. עדיף כריות עם דוגמא בכל היקף הכרית ולא רק בחזית הכרית – גם אם הן עולות מעט יותר. הן יחזיקו יותר ותמיד תוכלו להפוך את הכרית למראה רענן וחדש.
 
טיפים – איך לקנות רהיטים בפחות כסף

טיפ 9 – קנו בזמן הנכון

מחירי רהיטים משתנים משמעותית לאורך השנה. חפשו את המבצעים הגדולים של סוף שנה או לקראת חגים משמעותיים כמו פסח וראש השנה. לעיתים גם אם ראיתם רהיט שאהבתם, סבלנות יכולה להשתלם והמחיר יכול לרדת לעיתים בעשרות אחוזים. כמובן שבסוף עונה לא תמיד יהיה הרהיט שבדיוק אהבתם, אבל ברכישה של 60% או 70% הנחה אולי תמצאו משהו דומה מספיק שתוכלו לחיות איתו

טיפ 10 – אל תפסלו ריהוט משומש

שוק הריהוט יד שנייה התפתח מאוד בשנים האחרונות. אנשים רבים כבר לא זורקים את הריהוט אלא מוכרים אותו ויש הרבה עסקים קטנים שעוסקים בלמצוא ריהוט משומש, לעשות לו תיקונים קטנים ושיפוצים קטנים – ולמכור. עדיין במחירים זולים משמעותית מריהוט חדש. הקפידו על בדיקה קפדנית לפני הרכישה – חפשו חורים קטנים (תולעים), כתמים עקשניים, שברים שעלולים לפגוע ועוד. שבו אם מדובר על ספות – לראות שהם עדיין נוחות.

טיפ 11 – אל תקנו, קחו

אומנם לעיתים רחוקות בלבד ניתן למצוא ריהוט טוב שנזרק אבל עדיין יש מצבים רבים בהם ניתן לקבל ריהוט ברמה ומצב סבירים ביותר – בחינם. אתר אגורה ואתרים נוספים, רהיטים של שכנים, מכרים או משפחה שהם מעוניינים להיפתר מהם. הרבה פעמים מדובר על פשרה אבל לא תמיד היא גדולה ואתם יכולים ליהנות מריהוט שפעם היה יקר ואיכותי.

טיפ 12 – תתמקחו

לא בכל מקום, אבל ריהוט זו בהחלט קטגוריה שבה נהוג מאוד להתמקח. ברוב חנויות הרהיטים יקבלו התמקחות באופן חיובי (כל עוד מדובר על הנחות הגיוניות). ברשתות גדולות מאוד כמובן שהדבר לא רלוונטי, אבל בחנויות בינוניות ורשתות קטנות – זה בהחלט מקובל וסביר. הקפידו להתמקח ותחסכו כסף שתוכלו להשתמש בו לרכישה של רהיטים נוספים. לעיתים לא יורידו לכם במחיר אבל יוסיפו כריות  או כסאות או משלוח חינם – והטבות נוספות